HOMEPAGE SPOLEČNOST KONTAKTY
 

HISTORIE HROMOSVODU

Historie hromosvodu

Polovina 18. století zastihla Evropu v čilém experimentování s elektrickými jevy. Guerickova a zejména pak Nolletova třecí elektrika začala dávat silný elektrický náboj. K této problematice se v českých zemích dostává premonstrátský kněz Prokop Diviš, absolvent významného učiliště kláštera v Louce u Znojma. Prokop Diviš, vlastním jménem Václav Divíšek,se narodil 26.března 1698 v Helvíkovicích u Žamberka.


Proč si pořídit hromosvod

Hromosvod lze chápat jako jistý druh zabezpečovacího zařízení. Chrání životy a zdraví lidí, zvířat i náš majetek před destrukcí. Mnohdy totální. K těmto škodám může dojít buď přímým zásahem blesku, ale také nepřímým. Správně instalovaný hromosvod nás má před těmito vlivy ochránit.


Přepěťové ochrany

samotná vnější ochrana před bleskem nemůže zajistit kompletní ochranu neboť především chrání budovu před požárem a dalšími škodami způsobených bleskem. Nemůže však zabránit tomu, aby ničící energie atmosférického výboje, který udeří v těsné blízkosti budovy, nevnikla po připojených vedeních (kabel vedený od STA stožáru až do TV či jiného spotřebiče) v domě a zde způsobila požár nebo zničila elektrická zařízení.Co by jste měli vědět o bouřce

Pro milovníky detailů: Světlo se šíří rychlostí 300 000 km/s, tedy je 900000krát rychlejší než zvuk. ten "zvládne" pouze 330 m/s. Tím je vysvětleno zpoždění mezi bleskem a hromem, které nám může pomoci, při odhadu nebezpečí. Jakmile se zableskne, začněte počítat! Nezazní-li hrom do 10 s po záblesku můžete si vydechnout. Zahřmí-li do 5vteřin, jste v nebezpečí !!


webdesign | KAO.cz    
Copyright © 2021 Bavanet.cz, spol. s r.o. Všechna práva vyhrazena.                 Právní ujednání